Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lindner’e anket şoku

Almanya'da yapılan son aket, FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner'in karşı çıktığı Emeklilik Paketi II'nin, halkın desteğini gördüğünü ortaya koydu.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) ile ilgili yapılan bir kamuoyu araştırması, Almanya'da emeklilik reformları konusunda çeşitli görüşleri ortaya koydu. Bild gazetesi adına INSA tarafından yapılan ankette, Almanlar Emeklilik Paketi II hakkında fikirlerini paylaştı.

Ankete katılanların neredeyse yarısı (yüzde 44), emeklilik katkı paylarında artışı desteklerken, yalnızca üçte biri bu artışa karşı çıktı. Bu durum, Lindner için bir sorun teşkil ediyor çünkü Maliye Bakanı, FDP milletvekillerinin 2028'den itibaren yapılacak büyük artışları kabul etmek istememesi nedeniyle emeklilik paketine blokaj uygulanacağını açıklamış, ancak daha sonra paketi geri çekmişti.

AfD ve BSW seçmenleri de reformu desteklemiyor

Ankete göre, FDP seçmenlerinin yüzde 59,4'ü emeklilik primlerinin artırılmasını desteklerken, yüzde 27,7'si buna karşı çıkıyor. Yalnızca AfD ve BSW seçmenleri, emeklilik paketini ortalamanın üzerinde eleştirdi. AfD seçmenlerinin yüzde 47'si ve BSW seçmenlerinin yüzde 42'si emeklilik reformuna olumsuz bakıyor.

Almanların yarısından fazlası için istikrarlı bir emeklilik düzeyi ve istikrarlı bir emeklilik katkısı aynı derecede önemli. Çoğu seçmen grubu, her iki hususun kendileri için eşit derecede önemli olduğunu belirtiyor.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN