Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

Lindner’den Söder’e ‘bir öyle bir böyle’ tepkisi

FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner, CSU Lideri Markus Söder’e “Sabah başka, akşam başka konuşuyor” diyerek ‘tutarsızlık’ eleştirisi getirdi.

Söder’i eleştiren Lindner, Friedrich Merz’i ise ‘çok daha ciddi bir politikacı’ olarak değerlendirdi. Bu sözler, Lindner’in 2025 federal seçimleri öncesinde, Birlik Partilerinin şansölye adaylığında Merz’i desteklediğinin sinyali olarak yorumlandı. FDP’li siyasetçi ayrıca, Bavyera’da sonbaharda yapılacak eyalet seçimleri öncesinde, CSU ile koalisyonun da kapılarını kapamış oldu.

Bir sonraki şansölye adayı kim olacak?

Almanya’da Hristiyan Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) liderliği için CDU lideri Friedrich Merz ve CSU lideri Markus Söder öne çıkıyor. Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankette, bir sonraki federal seçim için Başbakan Olaf Scholz'a (SPD) karşı kimin şansı daha yüksek diye soruldu. 

Ankete katılanların yüzde 31'i Söder’in daha büyük başarı şansı olduğunu düşünürken, Merz’i destekleyenlerin oranı yüzde 21’de kaldı. Diğer taraftan ankete katılanların yüzde 39’u, Birlik adına Merz’in de Söder’in de başarılı olma şansının olmadığına inanıyor.

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN