Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2023 Salı

Lindner yine çocuklardan kısacak

Maliye Bakanı Christian Lindner, Aile Bakanı Lisa Paus'un temel çocuk güvenliği için talep ettiği 12 milyar avroluk bütçeyi 2 milyara düşürmek istiyor.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner ve Aile Bakanı Lisa Paus, temel çocuk güvenliği konusunda müzakerelerini sürdürüyor. Lindner, Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, projede kesintilere gidilmesinin gerektiğini söyledi. Aile Bakanı Paus'un talep ettiği yıllık 12 milyar avroluk bütçeyi, altıda birine indirerek 2 milyar avroya düşürülmesi gerektiğini savundu. Maliye bakanı, borç frenine de atıfta bulunarak bakanlıkların bütçelerinde ciddi kesintiler yapılacağının sinyallerini verdi. 

Kabinenin 5 Temmuz'da federal bütçeyi onaylaması bekleniyor. Yeşiller Partili Paus, uygulamanın plana uygun olarak 2025 yılında yürürlüğe gireceği kanaatinde. Şansölye Olaf Scholz da, Ard’ye verdiği demeçte, yaz tatilinin sonuna kadar proje üzerinde anlaşmaya varılacağına dair sinyaller vermişti.

Geri Dön 04 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN