Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Lindner: Sosyal harcamaları 3 yıl askıya alalım

Maliye Bakanı Christian Lindner, savunma bütçesini artırmak amacıyla sosyal harcamalar ve sübvansiyonları 3 yıl süreyle askıya alınmasını önerdi.

ZDF yayınında konuşan Lindner, bu moratoryumun Almanya'nın mali disiplinini güçlendireceğini ve savunma harcamalarına daha fazla kaynak ayırılmasını sağlayacağını belirtti. Hür Demokrat Parti (FDP) lideri olarak Lindner, sürekli yeni sübvansiyonlar ve sosyal harcamalara karşı olduğunu, mevcut kaynaklarla idare etmenin önemini vurguladı.

Lindner ayrıca, devletin ekonomiye borçla sübvansiyon sağlamasının yerine, ekonominin dünya pazarında başarılı olmasının ve bu şekilde finanse edilmesinin gerekliliğine işaret etti. FDP'li savunma politikacısı Alexander Müller de, savunma bütçesinin artırılmasının mevcut bütçe önceliklerinin yeniden yapılandırılmasını gerektirdiğini, ekstra borçlanmanın çözüm olmadığını ifade etti.

Yeşiller'den Lindner'e eleştiri

Ancak koalisyon ortağı Yeşiller Partisi'nden Lindner'in önerisine eleştiri geldi. Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang, dış güvenliğin sosyal güvenlikle karşı karşıya getirilmesinin doğru olmadığını belirterek, finansmanın mevcut bütçeden sağlanamayacağını ve alternatif yöntemler bulunması gerektiğini söyledi.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN