Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Kasım 2023 Salı

Lindner ortaklarını suçladı

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, vergi artışlarıyla ilgili koalisyon ortakları SPD ve Yeşiller'i suçladı. Ortakları, Lindner'in bu tutumunu eleştirdi.

Lindner ortaklarını suçladı

FDP Genel Başkanı ve Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, Bild am Sonntag'a yaptığı açıklamada vergi artışlarına karşı olduklarını belirtti. Lindner, gastronomi sektöründeki KDV indiriminin yıl sonunda sona ermesini SPD ve Yeşiller'e bağlayarak, bu konuda tüm tarafların anlaşamamasının nedenini açıkladı. Lindner, "Eğer tüm taraflar bir araya gelseydi, devam etmek mümkün olurdu. Ancak herkesten önce Olaf Scholz, onun SPD'si ve Yeşiller buna karşıydı. SPD ve Yeşiller'in başka öncelikleri vardı. Bunu 2023 için engellemeyi başardım" dedi.

"Tasarruflar uzun vadede bir fırsat"

Bakan Lindner, gelecekte ekonominin ve altyapının yenilenmesine yönelik hükûmet finansmanında eksiklik olacağını belirtti. Kısa vadede tasarrufların zorlayıcı olabileceğini ancak uzun vadede bir fırsat olabileceğini ifade etti. Lindner, "Artık ekonomiyi daha az kamu sübvansiyonuyla modernleştirmemiz gerekiyor" dedi.

Vergi mükelleflerinin paralarının dikkatli yönetilmesi gerektiğini savunan Lindner, Almanya'nın borç oranının düştüğünü ve koalisyonun vergi yükünü azalttığını, ancak SPD ve Yeşiller'in vergi artışlarına yeniden karar verebileceğini belirtti. Vatandaşlık parası finansmanına ilişkin Lindner, maliyet artışlarının devam edemeyeceğini söyledi ve daha fazla insanın iş hayatına dahil edilmesi gerektiğini vurguladı.

SPD ve Yeşiller'den Lindner'a eleştiri

FDP, vergi artışına karşı çıkarken, SPD Eş Başkanı Saskia Esken, 2023 ve 2024 yılı bütçelerinde borç freninin askıya alınması çağrısında bulundu. Yeşiller Partisi Milletvekili Andreas Audretsch ise müzakere ortakları arasında zor bir bütçe durumu olduğunu ve kararların birlikte alındığını belirtti. SPD Mali İşler Uzmanı Michael Schrodi, Lindner'ın açıklamalarının güven verici bir işbirliğine yol açmayacağını ifade etti.

Geri Dön 21 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN