Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ocak 2024 Pazartesi

Lindner: Hasta adam değiliz, kısa bir kahve molası aldık

FDP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Christian Lindner, Davos'ta yaptığı konuşmada "Almanya, Avrupa’nın hasta adamı değil, kısa bir kahve molası aldık" dedi.

Lindner: Hasta adam değiliz, kısa bir kahve molası aldık

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısına katılan Federal Maliye Bakanı Christian Lindnder, 'Avrupa'nın hasta adamı Almanya' sözlerini reddetti. Almanya'nın 'hasta olmadığını' söyleyen Lindner, "Kısa bir kahve molası aldık" dedi.

Geçtiğimiz yıl gelişmiş ülkeler arasında ekonomisi küçülen tek ülke olan Almanya'nın Maliye Bakanı, bu tabloya rağmen iyimser olduklarını ifade etti. Koronavirüs salgınını ve Rusya-Ukrayna savaşı sonrası yaşanan enerji krizini 'yara almadan atlattıklarını' söyleyen FDP'li Bakan, "Almanya, Avrupa’nın hasta adamı değil. Almanya kısa bir gecenin ardından yorgun bir adam. Almanya’nın sadece kahveye ihtiyacı var. Ve şimdi de bizim bir fincan sert kahvemiz var" diyerek atılacak yapısal reform adımlarıyla Almanya’nın eski gücüne ulaşacağını belirtti.

Geri Dön 22 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN