Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Liberallerden ‘Elterngeld’e üst sınır önerisi

Almanya'da yüksek gelirli çocuklu ailelerin Ebeveyn Parası (Elterngeld) alıp almaması konusundaki tartışmalar devam ediyor.

Yeşiller Partisi'nden Federal Aile Bakanı, gelecek yıldan itibaren yıllık gelirleri 150 bin avronun üzerinde olan çiftlere 'Ebeveyn Parası' ödenmemesi önerisinde bulunmuştu.

Şu anki durumda, yıllık geliri 300 bin avro olan çiftler ve çocuklarını tek başına yetiştiren ve yıllık geliri 250 bin avro olanlar, doğum öncesi veya sonrasında kısa süreli de olsa çalışmaya ara verdikleri için Ebeveyn Parası alabiliyorlar. FDP ise, çiftler için gelir sınırının Aile Bakanı'nın önerdiği gibi hemen 150 bin avro olması yerine kademeli olarak 200 bin avroya düşürülmesini önererek bir 'geçiş süreci' önerdi.

Almanya'da mevcut yasalara göre, doğum öncesi veya sonrasında işe ara veren çiftlere 2-12 ay arasında net gelirlerinin yüzde 65'i oranında en az 300 avro ve en fazla bin 800 avro arasında Ebeveyn Parası ödeniyor.

Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU), Ebeveyn Parası süresinin her iki ebeveynin de izin kullanması durumunda 14 aydan 16 aya çıkarılmasını talep ediyor. Bu şekilde, ebeveynlerden biri 12 ay, diğeri ise dört ay boyunca ücretli izin alabiliyor.

Federal Aile Bakanlığı'nın Ebeveyn Parası için yıllık üst gelir sınırını 300 bin avrodan 150 bin avroya düşürme planlarına karşı, CSU Milletvekili Alexander Dobrindt "Ailelerin kesintiye değil daha fazla desteğe ihtiyacı var. Ailelere karşı saygısızlık yapmayın" dedi. CDU Başkan Yardımcısı Silvia Breher de "Federal hükümet aileler söz konusu olduğunda frene basıyor" şeklinde konuştu.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN