Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Liberaller 'ekmek butonu' istiyor

Liberaller, sürücülerin şehir içlerine ve alışveriş bölgelerine daha rahat ulaşmasını sağlamak için park bileti otomatlara ücretsiz 15 dakika park etme imkanı sunan 'ekmek butonu' (Brötchentaste) takılmasını istiyor.

Almanya’da trafik ışığı koalisyonunun küçük ortağı FDP, şehir merkezlerindeki park sorununu çözmek ve perakende satışları canlandırmak için ilginç bir öneri getirdi. Liberaller, sürücülerin şehir içlerine ve alışveriş bölgelerine daha rahat ulaşmasını sağlamak için park bileti otomatlara ücretsiz 15 dakika park etme imkanı sunan “ekmek butonu” (Brötchentaste) takılmasını istiyor. Ayrıca, park kısıtlaması (eingeschränkten Halteverbot) olan bölgelerde 3 dakikalık park etme süresinin, 5 dakikaya yükseltilmesini talep ediyor. Ekmek butonu daha önce Bremen’de uygulanmış ancak Yeşiller Partili Ulaştırma Bakanı Maike Schaefer tarafından kaldırılmıştı.

Koalisyon yeni yasa hazırlıyor

Trafik ışığı koalisyonu yeni karayolları yasası hazırlıyor, ancak bu yasanın amacı iklim korumayı desteklemek. Koalisyonun yasa taslağına göre; şehirler ve ilçelerde, saatte 30 kilometre hız sınırı uygulanması ve park alanlarının yayalar ve bisikletliler için daha cazip hale getirilmesi planlanıyor.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN