Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

Liberal bakan: Kendi evinde oturanlardan emlak devir vergisi alınmasın

FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner, eyaletlere çağrı yaparak, kendi evinde oturacak olan vatandaşlardan emlak devir vergisi alınmamasını önerdi.

Federal Maliye Bakanı Lindner, Alman Basın Ajansı’na konuştu. Lindner, eyaletlere seslendi ve emlak devir vergisinde (Grunderwerbsteuer) esneklik çağrısı yaptı. Gayrimenkul vergilerinin orta sınıf için ‘yıpratıcı’ olmaması gerektiğini savunan bakan, ev sahibi olmak isteyenlerin yüksek faiz ve artan inşaat maliyetleriyle baş başa bırakılamayacağını söyledi.

Emlak devir vergisi eyalet bütçesine gidiyor

Emlak devir vergisi, satın alma fiyatının yaklaşık yüzde 6,5’ine denk geliyor. Buradan elde edilen gelir, doğrudan eyalet bütçesine aktarılıyor. Lindner, geçen yıl da benzeri bir teklif yapmış ancak eyaletler bu teklife yanıt vermemişti. Yasanın kabul edilip yürürlüğe girmesi için Eyaletler Meclisi’nde onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN