Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Ocak 2023 Pazartesi

Leopard tanklarının tedarikinde anlaşma sağlanamadı

ABD’nin Almanya’daki hava üssü Ramstein’de yapılan toplantıda Leopard tanklarının Ukrayna’ya gönderilmesi konusunda anlaşma sağlanamadı.

Çeşitli ülkelerin savunma bakanlarının katıldığı Ukrayna Savunma Temas Grubu Toplantısı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Almanya’da bulunan Ramstein Hava Üssü'nde yapıldı. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda, Ukrayna’ya tank sağlanması konusunda anlaşmaya varılamadı. 

Almanya'nın yeni Savunma Bakanı Boris Pistorius, toplantıda ilerleme kaydedildiğini söyleyerek tanklara dair kararın en kısa zamanda alınacağı yönünde görüş bildirdi. Bakan, hazırlıklı olmak için Savunma Bakanlığına Leopard tanklarıyla ilgili bir tetkik yapılması talimatı verdiğini aktardı. 

Tankların NATO üyesi olmayan Ukrayna’ya verilebilmesi için Almanya’nın onayı gerekiyor. Pistorius, bu durumun Almanya’nın tankların tedariğine engel olduğu şeklinde yorumlanmasını doğru bulmadığını söyledi, tankların tedarik edilmesine dair artı ve eksilerin müttefiklerle birlikte değerlendirildiğini vurguladı.  

Baerbock: Polonya isterse engel olmayız

Öte yandan Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Polonya’nın Ukrayna’ya Leopard tanklarının sevkiyatını istemesi hâlinde buna Almanya’nın karşı çıkmayacağını söyledi. Fransız LCI televizyonunun muhabirinin sorusu üzerine yanıt veren Baerbock, Polonya tarafından kendilerine böyle bir soru gelmediğini ancak gelirse engel olmayacaklarını ifade etti.

Morawiecki: Anlaşma sağlanamazsa daha küçük bir koalisyon kuracağız

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise sosyal medyadan bir açıklama yaptı ve Ukrayna’daki duruma seyirci kalmayacaklarını söyledi:

Leopardlar konusunda Almanya ile anlaşma sağlayamazsak, modern tanklarının bir kısmını savaşan Ukrayna'ya bağışlamaya hazır ülkelerden oluşan daha küçük bir koalisyon kuracağız

Geri Dön 23 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN