Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Leipzig’deki protestolarda şiddet arttı

Neonazilere saldırarak çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olduğu iddia edilen Lina E. adlı 28 yaşındaki sanığa 5 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Cezanın ardından Leipzig'de protestolar şiddetlendi.

Lina E. isimli 28 yaşındaki kişinin ve üç sanığın Neonazilere saldırması ve çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olmaları iddialarının ardından mahkeme gerçekleşti. 28 yaşındaki sanığın 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından; bu durumu protesto etmek için solcu gruplar cumartesi günü sokağa çıktı.

Barikatlar kurulup ateşe verildi

Protestolar özellikle Leibzig’de şiddetini arttırdı. Barikatların kurulduğu ve ateşe verildiği protestolarda polis ve eylemciler karşı karşıya geldi. Cumartesi gecesi boyunca devam eden eylemler pazar sabahına doğru hafifledi. 

Sol Parti'den polise tepki

Sol Parti polisin eylemcilere karşı tutumunu eleştirdi. Partinin Saksonya Eyalet Parlamentosu'ndaki sekreteri Marco Böhme, Twitter’dan yaptığı açıklamada polisin eylemcilere engellemeye çalışarak eylemlerdeki şiddeti artırdığını söyledi. Böhme hakkında işlem yapılmayan kişilerin saatlerce gözaltında tutulmasını da eleştirdi.

CDU'dan polise 'teşekkür' ziyareti

CDU’lu Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer ve İçişleri Bakanı Armin Schuster polisleri ziyaret ederek çabaları için teşekkür etti. 

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN