Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2024 Pazartesi

Leipzig'de sahte seçim afişleri

Kimliği belirsiz kişiler, Leipzig ve çevresine sahte CDU afişleri astı. CDU, sahte afişlerin çok gerçekçi göründüğünü ve suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

CDU Leipzig, sahte seçim afişleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Polis, MDR'ye yaptığı açıklamada, en az beş sahte afişin tespit edilip kaldırıldığını doğruladı ve konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kimliği belirsiz kişiler, Leipzig ve çevresine sahte CDU afişleri astı. Sahte afişlerde, partinin gerçek sloganında geçen 'güvenli' sözcüğü yerine 'güvensiz' sözcüğü kullanıldı. Ayrıca, Arapça "Daha fazla halifelik için cesaret!" yazılı afişler de bulundu.

"Büyük bir çaba harcamışlar, ilk bakışta farkı anlamak zor"

CDU Leipzig Başkanı Andreas Nowak, sahte afişlerin çok gerçekçi göründüğünü ve ilk bakışta anlaşılmasının zor olduğunu belirtti. CDU'lu başkan, "Yeni bir renk şemamız var ve afişler tamamen yeni parti görünümümüzde. Büyük bir çaba harcanarak sahte afişler yapmışlar" ifadelerini kullandı. Nowak, sahte afişlerin Chemnitz ve Zwickau'da da bulunduğunu ve bu işin arkasında bir organizasyon olduğunu düşündüğünü söyledi. Telif hakkı ihlalleri nedeniyle yasal adımlar atmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Seçim sürecinde siyasi şiddet

Sachsen'de 9 Haziran'da yerel ve Avrupa seçimleri yapılacak. İçişleri Bakanlığı, son haftalarda seçimle ilgili suçların arttığını bildirdi. Bu yıl şimdiye kadar 275 siyasi motivasyonlu suç kaydedildi. 43 olayda kamu görevlileri ve milletvekilleri hedef alındı. Özellikle Yeşiller Partisi sıkça saldırıya uğradı. SPD Avrupa Parlamentosu Üyesi Matthias Ecke'ye yapılan saldırı ülke çapında tepki topladı. Dört genç saldırgan olarak tespit edildi. En az bir olayda aşırı sağcı bir arka plan olduğu düşünülüyor.

Geri Dön 27 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN