Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Nisan 2024 Salı

Lauterbach’tan 'kolay hekim randevusu' sözü

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach tarafından hazırlanan yasa taslağı, aile hekimlerinde tedavinin iyileştirilmesini ve hekim randevusu alma sürecinin kolaylaştırılmasını amaçlıyor.

Lauterbach’tan 'kolay hekim randevusu' sözü

Bild gazetesinin ulaştığı taslakta, hastaların artık faturalandırma nedeniyle her üç ayda bir muayenehanelere gitmek zorunda olmayacağı belirtiliyor. Bu sayede, Bakan, acil randevular için daha fazla zaman ayrılmasını ve bekleme salonlarının daha az kalabalık olmasını hedefliyor.

Ayrıca, aile hekimlerine yönelik 'Honorar-Obergrenzen' adı verilen ücret sınırlarının kaldırılması planlanıyor. Bu değişiklik, aile hekimlerinin tüm tedaviler için ödeme almasını sağlayacak. Önceden, aile hekimleri bir yıl içinde belirlenen bir ücret sınırına ulaştıklarında tedavileri için ek ücret alamıyorlardı. Sınırın kaldırılmasıyla, yeni hastaları kabul etmek daha ödüllendirici hâle gelecek.

Sağlık Bakanı'nın yasa taslağı hükûmet tarafından onaylandı ve şimdi Federal Meclis'e sunulacak. Lauterbach, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Gelecekte hastaların doktor randevusu alması çok daha kolay olacak. Aile hekimlerinin muayenehanelerindeki bekleme salonları boşalacak çünkü artık her üç ayda bir yapılan gereksiz kontroller ve reçete yenileme ziyaretleri gerekli olmayacak" şeklinde konuştu.

Geri Dön 16 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN