Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Lauterbach'ın önerisi kabul görmedi

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın 'içinde hamile veya çocuk bulunan araçlarda sigara içmeyi yasaklama' önerisi CDU/CSU ve FDP tarafından reddedildi.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın önderliğinde hazırlanan, araçlarda hamile kadınların ve çocukların bulunması hâlinde sigara içmeyi yasaklayan yasa tasarısı, koalisyon tarafından reddedildi.

Bakan Lauterbach, çocuk sağlığını ön planda tutarak sunduğu yasa tasarısında hamile kadınların ve çocukların bulunduğu araçlarda sigara içilmesini yasaklamayı planlıyordu. Ancak bu öneri, FDP ve CDU/CSU tarafından bireysel özgürlüğü aşırı derecede kısıtladığı gerekçesiyle eleştirildi.

Federal hükûmetin uyuşturucuyla mücadele başkanı Burkhard Blienert, bu tepkilere anlam veremediğini dile getirdi. Blienert, çocuk sağlığının bu uygulamada öncelendiğini vurguladı. Almanya'da her yıl sigara kullanımı nedeniyle yaklaşık 130 bin kişinin hayatını kaybettiğini belirtti ve bu sayının birçok Avrupa ülkesinin üzerinde olduğunun altını çizdi. 

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN