Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Lauterbach: Spor, mucize bir hap gibi

Almanya'da ikincisi düzenlenen Hareket Zirvesi'nde, İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach sporun önemine vurgu yaptı.

 Faeser, sporun sadece eğlenceli ve sağlıklı bir aktivite olmanın ötesinde, sosyal açıdan birleştirici bir rol oynadığını, adalet, saygı ve takım ruhu gibi değerlerin spor aracılığıyla öğrenilebileceğini belirtti. Ayrıca, çocuk ve gençleri daha fazla fiziksel aktiviteye teşvik etmenin önemine işaret etti.

Lauterbach ise sporun sağlıktaki mucizevi etkilerine dikkat çekerek, kalp hastalığı, kanser, demans ve depresyon gibi hastalıkların önlenmesinde egzersizin kritik bir rol oynadığını ifade etti. Lauterbach, "Spor benim için mucize hap gibi bir şey. Kalp krizi ve felç olasılığını aynı anda önleyebilecek başka bir ilaç yok. Egzersiz daha sağlıklı bir nüfusun anahtarı" diye konuştu.

Her iki bakan da sağlığın güçlendirilmesinin sağlık sektöründeki maliyetlerde büyük tasarruflar sağlayabileceğini vurguladı.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN