Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Lauterbach: Maske zorunluluğu daha erken kalkabilir

FDP'li isimlerin maske zorunluluğunun kaldırılması için uyguladığı baskı sonuç vermeye başladı. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, zorunluluğun nisandan önce kalkabileceğini söyledi. 

Almanya'da ICE veya EC gibi uzun mesafeli trenlerde maske zorunluluğu nisandan önce kalkabilir. Stern dergisine konuşan Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, "Maske mecburiyetine daha erken son verebiliriz. Ancak kesin bir tarih veremiyorum. Durumu değerlendiriyoruz”  ifadelerini kullandı. 

Almanya'da Enfeksiyondan Korunma Yasası'na göre, uzun mesafeli trenlerde maske zorunluluğunun 7 Nisan'a kadar devam etmesi planlanıyor. Ancak Adalet Bakanı Bakanı Marco Buschmann gibi FDP’li isimler, kuralların nisandan önce kalkması için Sağlık Bakanı Lauterbach’a baskı yapıyor. 

Berlin, Brandenburg, Thüringen, Mecklenburg-Vorpommern ve Saksonya’da yerel ulaşımda maske zorunluluğunun gelecek ayın başında kaldırılması planlanıyor. Maske zorunluluğu Bavyera, Saksonya-Anhalt ve Schleswig-Holstein gibi eyaletler geçtiğimiz aylarda kaldırılmıştı.

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN