Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

Lauterbach hatasını kabul etti

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach kreşlerin kapatılmasına gerek olmadığını söyleyerek koronavirüs salgını döneminde yaptığı hatayı kabul etti.

Lauterbach hatasını kabul etti

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach yapılan çalışmaların, 5 yaşın altındaki çocuklar için koronanın bulaşma oranının yüzde 9,6 olduğunu gösterdiğini söyledi. Bakan şöyle konuştu: 

Bu, nüfusun geri kalanına kıyasla ortalamanın oldukça altında. Kreşlerde, aile içine göre çok daha zor enfekte olabilirsiniz” dedi. Bunun anlamı şu: Bir aile üyesinden enfekte olma olasılığı, kreşte enfekte olmaktan çok daha yüksek. 

Lauterbach, “Kreşlerin kapatılması gereksizdi” dedi. Önümüzdeki kış aylarında da kreşlerin tekrar kapatılmayacağını vurgulasa da, ‘küçük gruplara bölünme’, ‘maske2 ve ‘havalandırma’ gibi önlemler alınabileceğini ekledi. 

Öte yandan Bakan Lauterbach, "Artık kreşleri kapatmak zorunda kalmayacağız" dese de okulların kapatılmasına ilişkin elinde net bir veri olmadan açıklama yapmayacağını söyleyedi.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN