Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ekim 2022 Cumartesi

Küresel iflas dalgası uyarısı

Sigorta şirketi Allianz Trade, küresel çapta iflasların bu yıl yüzde 10, gelecek yıl ise yüzde 19 artabileceğini söyledi.

Dünya genelinde şirketler önce koronavirüs salgını, bunu takiben Rusya-Ukrayna savaşı ve enerji kriziyle birlikte tedarik zincirinde bozulmalar yaşıyor. Bu da ekonomik durgunluğa neden oluyor. Sigorta şirketi Allianz Trade, küresel iflasların bu yıl yüzde 10, 2023’te yüzde 19 artabileceğini bildirdi. Almanya'nın nispeten daha güçlü bir ekonomisi olduğunu söyleyen uzmanlar, “İflaslar, Almanya’da bu yıl yüzde 5 ve gelecek yıl yüzde 17 artabilir” görüşünde.

Bununla birlikte Almanya’da devlet yardımları iflas başvurularını engelledi. Destatis verilerine göre iflas bildirimleri eylül ayında, bir önceki aya göre yüzde 20,6 oranında azaldı.

Ekonomistler iflaslardan Çin ve ABD gibi dev ekonomilerin de etkileneceğini öngörüyor. Çin’de iflasların yüzde 15, ABD’de ise yüzde 38 artabileceği tahmin ediliyor. En çok etkilenenler ise küçük işletmeler olacak.

Geri Dön 29 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN