Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Kullanılmayan izin günleri iptal olmayacak

Almanya’da işçi ve işveren arasında en büyük sorunlardan biri kullanılmayan izin günleriydi. Federal İş Mahkemesi, kullanılmayan izin günlerinin zaman aşımına uğramamasına hükmetti.

Kullanılmayan izin günleri iptal olmayacak

Almanya’da Federal İş Mahkemesi, 3 yıl içinde kullanılmayan izinlerin zaman aşımı nedeniyle iptal olmasına ilişkin önemli bir karara imza attı. Buna göre izinler artık otomatik olarak iptal olmayacak.

Karar, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki bir vergi danışmanlık şirketi personelinin dava açması üzerine alındı. Çalışan, ağır iş yükü nedeniyle yıllardır izin kullanamadığını ve biriken 100 günlük yıllık izin hakkının iptal olduğunu söyledi. Mahkeme ise 3 yıl geçtikten sonra tatil hakkının zaman aşımına uğrayamayacağına hükmetti. Ancak bu kural, işverenin çalışanlarından izinlerini zamanında almalarını istemeleri ve onları yaklaşan zaman aşımı konusunda uyarmaları hâlinde geçerli olacak. 

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN