Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Kühner: Umarım Söder 'salam taktiği' kullanamaz

SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert, Bavyera Başbakanı Markus Söder'i anti-semitizm konusunda detaylı bir inceleme yapmaya çağırdı ve "Umarım salam taktiği uygulamaz" dedi.

Kühnert, CSU Lideri Markus Söder ile Özgür Seçmenler Partisi Genel Başkanı ve Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger'i afiş skandalıyla ilgili tüm yönleriyle bir inceleme yapmaya ve gereken özeni göstermeye davet etti. Kühnert, "Ülkemiz Almanya'da olduğumuzun bilincindeyiz ve anti-semitizm gibi hassas bir konuyu ele alırken, en üst düzeyde dikkat ve özen göstermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kühnert, Bayern2 radyosuna yaptığı açıklamada, "Bu olayın seçim kampanyasıyla bağlantısız olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum" dedi. Ayrıca, Söder'in trafik ışığı koalisyonunda yaşanan önceki istifaları örnek gösterdi. Kühnert, Robert Habeck'in yakıt vergisi başarısızlığı nedeniyle istifasını ve Christine Lambrecht'in yılbaşı videosu skandalı nedeniyle istifasını talep ettiğini hatırlattı. Kühnert, "Şimdi soru şu: Eyalet hükümetinde İsrail'e ve uluslararası medyaya yansıyan ve anti-semitizm görevlisinin açıklama talep ettiği bir olayda Söder'in 'salam taktiği' (Salamitaktik) kullanıp kullanmayacağı" dedi.

Söder: Aiwanger’i görevden almak ‘abartılı’ olur

Söder, Özgür Seçmenler Partisi'nin milletvekillerinin katıldığı bir toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti:

Bugün, somut bir görüş alabilmek için Hubert Aiwanger'i olağanüstü koalisyon komisyonu toplantısına davet ettim. Nazi diliyle hazırlanan nefret dolu afişler iğrençtir. Bu tür afişlerin arkasında genç bir kişinin sahip olduğundan daha fazla enerji ve niyet bulunuyor. Süddeutsche Zeitung'un haberinde sadece tanıkların görüşlerine yer verilmiştir. Bu nedenle, bugün Hubert Aiwanger'ı dinledik; ancak söyledikleri somut bir karar almak için yeterli değil. Bir dizi daha açık soru var. Bu sebeple, Aiwanger'e yazılı olarak 25 soru hazırladık ve en kısa zamanda yanıtlamasını bekliyoruz. Bu yanıtlar, Aiwanger'in inandırıcılığı açısından önemlidir. Şu aşamada, Aiwanger'ın görevden alınması 'aşırı' bir tepki olurdu, ancak bu durum her şeyin düzgün olduğu anlamına gelmez. Kesin ve nihai karar, Aiwanger'in yanıtlarından sonra verilecektir.

Söder, ayrıca Hubert Aiwanger görevden alınsa bile, Özgür Seçmenler Partisi ile eyalet seçimlerinin ardından da koalisyonu sürdürmeye hazır olduklarının işaretini verdi.

Ne olmuştu?

Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger’ın lisedeyken hazırladığı iddia edilen, antisemit söylemler içeren bir broşür siyasetin gündemine düşmüştü. Birçok kesimden istifa çağrısı gelmişti. Aiwanger ise iddiaları reddediyor.

Salam taktiği nedir?

Salam kesildiğinde incelikle doğranmışsa, ne kadar azaldığını fark etmek zordur; ancak azalmanın fark edildiği noktada zaten büyük bir kısım tüketilmiş olur...

Uluslararası ilişkilerde salam taktiği, ülkelerin aralarındaki ilişkilerde kademeli bir şekilde ilerlemeyi amaçlayan bir stratejidir. Bir ülke, karşısındaki ülkeye karşı konularda yavaşça adım atarak ve ilerleyerek daha fazla etkileme ve avantaj elde etme yöntemini kullanır.

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN