Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Küçük şehirlerde yaşayanlar daha mutlu

Almanya'da yapılan 'en mutlu insanların yaşadığı şehirler' araştırmasında, küçük ve sakin şehirlerde yaşayanlar daha mutlu çıktı.

Küçük şehirlerde yaşayanlar daha mutlu

Almanya’da en mutlu insanların yaşadığı şehirler belli oldu. Süddeutsche Klassenlotterie adına Allensbach Kamuoyu Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan “Mutluluk Atlası” araştırmasına göre, Almanya’nın en mutlu şehri Hessen eyaletinin kuzeyindeki Kassel oldu.

200 binden fazla nüfusa sahip en büyük 40 şehir arasında yapılan mutluluk sıralamasında Kassel’i, Erfurt, Aachen, Kiel, Krefeld, Münster, Rostock, Karlsruhe ve Wiesbaden takip etti.

Araştırmayı yöneten Freiburg Üniversitesi'nden Prof. Dr. Bernd Raffelhüschen, "Mutluluk sıralamasında üst sıralarda ağırlıklı olarak küçük ve sakin şehirler yer alıyor. Bu şehirlerin hiçbiri özellikle zengin değil; refah göstergeleri açısından ortalamanın biraz üzerinde" dedi. Raffelhüschen, mutlu şehirlerin aile atmosferine ve çoğunlukla öğrenci ortamına sahip olduğunu belirterek, "Bu şehirler, oldukça sessiz, çok sayıda eğlence merkezine, yeşil alana ve iyi hava kalitesine sahip" dedi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN