Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2023 Cuma

Kretschmer’den işçi açığı önerisi: Herkes bir saat fazla çalışsın

Saksonya’nın CDU’lu başbakanı Michael Kretschmer, Almanya’daki işgücü sorununu çözmek için çalışma sürelerinin bir saat daha uzatılması gerektiğini savundu.

Kalifiye işçi açığı Almanya’nın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Konuya ilişkin konuşan Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer’den ilginç bir öneri geldi. Kretschmer, Almanya’da artan işgücü sıkıntısıyla mücadele etmek ve sosyal sistemi güvence altına almak için herkesin haftalık çalışma süresinin bir saat uzatılması çağrısında bulundu.
“Daha uzun süre çalışmalıyız”

RND’de yer alan habere göre, Kretschmer “Yeni çalışma süresi modellerine ihtiyacımız var. Almanya'da istihdam edilen her kişi haftada sadece bir saat daha fazla çalışsaydı, vasıflı işçi eksikliğiyle mücadele etmek için büyük bir potansiyel olurdu. OECD'ye göre bu, yaklaşık 1,8 milyon ek işçiye ve vasıflı işçiye karşılık geliyor. Sağlık, emeklilik ve uzun vadeli bakım sigortasını istikrara kavuşturmak istiyorsak, daha fazlasını yapmalı ve daha uzun süre çalışmalıyız” dedi.

“Erken emeklilik kaldırılsın”

Ayrıca Kretschmer, 63 veya 65 yaşındaki emekli maaşlarının kaldırılması çağrısında bulundu. CDU’lu Başbakan, "Erken emekliliğe yönelik tüm teşvikler artık kaldırılmalı. Almanya’da hala 63 veya 65 yaşında emeklilik mümkün, diğer taraftansa personel eksikliği nedeniyle yurt dışından vasıflı işçiler almak zorunda kalıyoruz” dedi.

Geri Dön 07 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN