Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mart 2023 Perşembe

Kral Charles ilk resmi yurtdışı ziyareti için Almanya'da

Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümünün ardından tahta geçen İngiltere Kralı 3 Charles, ilk resmi yurtdışı ziyaretini Almanya'ya yaptı.

Kral Charles ilk resmi yurtdışı ziyareti için Almanya'da

İngiltere Kralı 3. Charles, tahta oturduktan sonraki ilk resmi ziyareti kapsamında Berlin'e geldi. Almanya ziyareti 3 gün sürecek olan İngiltere Kralı Berlin’de Adlon Oteli’nde kalacak. 

Kral Charles, eşi Kraliçe Camilla ile birlikte dün akşam, Bellevue Sarayı'nda Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve eşi Elke Buedenbender'in kendisinin onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Bild'de yer alan habere göre, perşembe günü Cumhurbaşkanı Steinmeier ile birlikte Brandenburg eyaletindeki ekolojik Brodowin Köyü’nü ziyaret edecek olan 3. Charles, 31 Mart Cuma sabahı ise trenle Berlin’den Hamburg’a geçecek.

Ne olmuştu?

Kral 3. Charles, ilk resmi yurtdışı ziyaretini Fransa'ya yapacaktı. Ancak Fransa'da Macron hükûmetinin emeklilik yaşını 62'den 64'e çıkaran emeklilik reformunu, Anayasanın 49/3 maddesiyle oylama yapmadan geçirmesi sonrası patlak veren protestolar şiddetlendi. İngiltere kralı da yaşanan grev ve protestolardan dolayı, Fransa'ya yapacağı ziyareti erteledi.

Geri Dön 30 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN