Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Aralık 2023 Cumartesi

Kötü yorum şantajıyla rüşvet istediler

Berlin'de restoran sahipleri, 'internet üzerinden kötü yorum yapılmakla' tehdit edildi. Benzer vakalar, Almanya'nın başka şehirlerinde de yaşandı.

Bir restoran sahibi, kendisinden istenen rüşvet tutarının Bitcoin aracılığıyla ödemediği takdirde, yapay zeka kullanarak Google puanını büyük ölçüde düşürmekle tehdit edildiğini söyledi.

Dolandırıcıların sistemi şöyle işliyor; öncelikle internette yüksek puanlı olan bir restoran işletmesi hedef alınıyor ve bir e-posta yollanıyor. E-postada "Rakiplerinizden biri, itibarınızı zedelemek için bize yüklü miktarda para ödedi. Ancak böyle bir durumla karşılaşmamanız için size bir şans vermek istiyoruz" mesajı veriliyor.

Şantajcılar, restoran işletmecisinden kendilerine 1.500 avro ödemesini talep ediyor ve "Bunu yapmazsanız, bot ordumuz restoranınızın itibarını tamamen yok edecek, çünkü botlarımız yapay zekaya dayalı. Tüm güvenlik mekanizmalarını atlayıp benzersiz yorumlar yazıyorlar. Google'daki yorumunuzun Google'a gitmesini sağlayacağız" diye tehditte bulunuyor.

Polis: Ödeme yapmayın, Google'dan ilgili girişleri sildirin

Berlin polisinden yapılan açıklamada, etkilenenlere 'gelen e-postaları dikkate almamalarını, hiçbir durumda ödeme yapmamalarını, durumu polise bildirmelerini ve olumsuz yorumları Google'dan ilgili girişleri silmesini istemelerini' tavsiye etti.

Geri Dön 16 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN