Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Aralık 2022 Cuma

Kötü yalıtıma dikkat

Tavan fiyat uygulamasına rağmen, evinizin yalıtımı kötüyse faturalar cep yakacak. Yapılan son araştırma kötü yalıtımlı evlerde ısınmanın 7 kat daha maliyetli olabileceğini ortaya koydu.

Almanya İklim Girişimi tarafından yapılan bir araştırma, kötü yalıtımlı evlerde ısıtma maliyetlerinin iyi yalıtımlı evlere göre neredeyse 7 kat daha yüksek olabileceğini ortaya koydu. Almanya'da kötü enerji verimliliği sınıfı H sınıfında olan yaklaşık 3 milyon konut var.

Örneğin enerji verimliliği sınıfı H olan 150 metrekarelik bir evde yaşayan aile, gelecekte doğalgaz için yılda yaklaşık 5 bin 600 avro ödemek zorunda kalacak. Bu, A sınıfı bir evde yaşayan aileden 4 bin 800 avro daha fazladır. 2021 ile karşılaştırıldığında, ek maliyetler yılda 3 bin avronun üzerinde olacak. 

Geri Dön 16 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN