Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Koronavirüsün yeni varyantı Almanya'da!

Koronavirüsün Omicron varyantının alt varyantı XBB.1.5 Almanya'da tespit edildi. Varyantın, ülkede baskın olabileceği bildirildi. 

Omicron'un bugüne kadar görülen en hızlı yayılan varyantı XBB.1.5, bir kez daha dünyayı korona alarmına geçirdi. Yeni alt varyant, ABD başta olmak üzere birçok ülkede hızla yayılıyor.  Berliner Zeitung'un aktardığına göre, Berlin Charité Üniversitesi Hastanesi Viroloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Christian Drosten, NDR yayınında (Coronavirus Update podcasti) varyant hakkında bilgiler verdi.

Drosten, varyantın Almanya'da yakın zamanda baskın olabileceğini belirterek, "Virüs, diğer varyantlara göre çok daha bulaşıcı ancak bu kış için tehlikeli bir dalga beklemiyorum" dedi. Robert Koch Enstitüsü, XBB.1.5'in ülkedeki korona vakalarının sadece yüzde 1'inde tespit edildiğini bildirdi.

Mutasyonu yakından takip eden Dünya Sağlık Örgütü, hastalığın seyrini ağırlaştırdığına dair bulgu olmadığını dile getirdi. 

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN