Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Korona yardımlarında milyonlarca avro usulsüzlük

Korona dönemine dair işletme sahiplerine yapılan yardımlarda 500 milyon avroya yakın usulsüzlük tespit edildi.

Salgın döneminde işletme sahiplerine yapılan yardımlarda milyonlarca avroluk usulsüzlükler tespit edildi. RBB’nin, eyaletlerin kriminal polis dairelerinin verilerine dayandırdığı haberinde, zararın, test merkezlerindeki dolandırıcılık olaylarıyla birlikte 500 milyon avroya yaklaştığı ifade edildi.

211 milyon avrodan fazla zarar ve 13 binin üzerinde soruşturma dosyasıyla rekorun Berlin’de olduğu belirtildi. 79 milyon avroluk kayıpla Kuzey Ren-Vestfalya’nın en çok zarar gören ikinci eyalet olduğu kaydedildi.

Berlin Eyalet Kriminal Dairesi, hibelere ilişkin başvuru sürecinin kolaylaştırılması nedeniyle, Berlin Yatırım Bankası’nın dolandırıcıların hedefi haline geldiğini, toplu vurgunlar yapıldığını doğruladı.

Federal Ekonomi Bakanlığı, pandemi döneminde 76 milyar avrodan fazla mali yardımda bulunulduğunu duyurmuştu. Ancak dolandırıcılık vakalarına ilişkin henüz güncel bir değerlendirmede bulunulmadı. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN