Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Korona vakaları ikiye katlandı

Almanya'da korona vakaları önceki aya nazaran iki katına çıktı. Robert Koch Enstitüsü (RKI), artan vaka sayılarına karşın hastalığın şiddetinin artmadığını da vurguladı.

RKI, yaklaşık bir aydır koronavirüs vakalarının arttığını duyurdu. 7-13 Ağustos tarihleri arasında 2 bin 425 yeni korona vakasının tespit edildiğini açıklayan RKI, bu rakamın beş hafta öncesine göre iki katına çıktığını belirtti. Temmuzun son haftasında kaydedilen vaka sayısı ise 1.032. RKI raporunda, hastalığın şiddetinin arttığına dair bir işaretin olmadığı vurgulandı.

Ayrıca, raporda dünya genelinde EG.5 (Eris) alt varyantına bağlı olarak vaka sayısındaki artışın gözlendiği ve bu artışın "el ele gittiği" ifade edildi. Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Schleswig-Holstein Üniversite Hastanesi'nin Kiel'deki acil servis ve hasta kabul bölümünde maske zorunluluğu getirdiği de daha önce duyurulmuştu.

Frankfurtlu Virolog ve IMD (Institut für Medizinische Diagnostik) Başkanı Dr. Martin Stürmer, EG.5 alt varyantının aynı zamanda Omicron türü olduğunu belirterek, mevcut testlerin bu varyantı tespit etmek için kullanılabileceğini ancak tarihi geçmiş test sonuçlarının güvenilir olmayabileceğini ifade etti.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN