Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
02 Eylül 2023 Cumartesi

Korona vakaları artıyor

Almanya'da korona vakaları artıyor. Hekimler ise henüz yeni dalganın endişelenecek boyutta olmadığını söylüyor.

Korona vakaları artıyor

Almanya'da koronavirüs vakaları son birkaç haftadır artış eğilimini sürdürüyor. Almanya Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, halkın henüz endişelenmeyecek bir durumda olduğunu ifade etti. Reinhardt, Deutschlandfunk'a yaptığı açıklamada, koronavirüsün diğer virüsler gibi evrimleşen bir virüs olduğunu belirtti. Ağır vakaların şu an için nispeten düşük olduğunu hatırlatan Reinhardt, gereksiz yere paniğe kapılmamak gerektiğini vurguladı.

Maske zorunluluğuna da değinen Reinhardt, şu anda maske takmanın etkili olmadığını belirtti ve herkesin kendi durumunu değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Özellikle daha önce hastalık geçirmiş kişiler ve risk grubundakiler için maske takmanın mantıklı olduğunu ifade etti.

Reinhardt, insanların solunum yolu enfeksiyonlarıyla her zaman yaşayacaklarını ve diğer hastalıklarda olduğu gibi sürekli izole olmanın mümkün olmadığını söyledi. Ancak bulaşmayı engellemek için ciddi solunum yolu hastalıklarında dikkatli olmanın tavsiye edileceğini belirtti.

Daimi Aşılama Komisyonu'nun (Stiko) 60 yaş üstü ve önceki hastalık geçmişi olan kişiler ile sağlık personelinin güçlendirici doz aşı yapmasını tavsiye ettiğini hatırlatan Reinhardt, bağışıklığı güçlendirmek için aşı yapmanın mantıklı olduğunu söyledi.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN