Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Korona kısıtlamaları kalktı, göç arttı

Korona kısıtlamaların kaldırılmasıyla Almanya'ya göç yeniden artışa geçti. 2021'de 1 milyon 320 bin kişi Almanya'ya göç etti. 

Hükümetin açıkladığı verilere göre, 2021'de 1 milyon 320 bin kişi Almanya'ya göç etti. Bu sayı, 2020'ye göre yüzde 11,5 daha yüksek. 

2020'de pandemi tedbirleri kapsamında ülkeye seyahat kısıtlaması uygulanıyordu. 2021'de net göç 329 bine yükselerek kısıtlamaların başlamadığı 2019'daki seviyenin üzerine çıktı.

Handelsblatt'ta yer alan habere göre, Almanya'nın göç aldığı ülkelerin başında 2020'de olduğu gibi 2021'de de Romanya yer aldı. Romanya'dan göç edenleri sayısı 202 bin 686 olurken listede ikinci sıraya ülkeye geri dönen Alman vatandaşları oturdu, onları Polonya, Bulgaristan, Suriye ve Türkiye takip etti.

Yabancıların en yoğun yaşadığı şehirlerin başında Berlin geliyor. 2021'de başkentte yaşayan her beş kişiden birinin Alman vatandaşı olmadığı belirlendi. Yabancıların toplam nüfusa oranı Bremen'de bu oran yüzde 19,3, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde ise bu oran yaklaşık yüzde 14 oldu. 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN