Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Korona davasında bilirkişi raporu istendi

Almanya'da yaklaşık 200 kişi, AstraZeneca tarafından üretilen korona aşısının neden olduğu yan etkiler yüzünden sağlıklarının bozulduğunu iddia ederek yargıya başvurdu.

Almanya'da bir kişi, AstraZeneca tarafından üretilen korona aşısının potansiyel yan etkileri hakkında yeterince bilgi verilmediğini ve bu nedenle rahatsızlandığını ileri sürdü. Temyiz mahkemesi, bu davada bilirkişi raporu talep etti.

Bavyera Eyaleti'nde bulunan Bamberg Yüksek Eyalet Mahkemesi, Pazartesi günü yapılan temyiz duruşmasında, 33 yaşındaki davacı kadının AstraZeneca şirketini aşı sonrası kalıcı bağırsak hasarından sorumlu tuttuğu ve şirketin 'yetersiz ilaç bilgisi' vererek kusurlu olup olmadığının uzmanlar tarafından belirlenmesine karar verdi. Kadının avukatı, mahkemenin bilirkişi görüşü talebinin önemli bir gelişme olduğunu ve bu kararın diğer davalar için örnek teşkil edebileceğini belirtti.

Davacı, AstraZeneca'dan en az 250 bin avro tazminat talep ediyor. Ayrıca 17 bin 200 avro gelir kaybı ve gelecekteki olası sıkıntılar için de 600 bin avro tazminat istiyor. AstraZeneca'nın avukatları ise şimdiye kadar kadınla anlaşmaya yanaşmadılar ve bu konuda ilk mahkeme kararını savundular.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN