Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Korona cezaları geri ödenecek

Almanya'nın Bavyera eyaleti, pandemi döneminde sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere kesilen para cezalarını geri ödemeye başladı. Binlerce kişinin geri ödeme talep edeceği düşünülüyor.

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, geri ödemelerin en basit şekilde yapılacağını söyledi ve salgın başlangıcında insan hayatını korumanın önemli olduğunu belirtti. Ancak FDP'li Martin Hagen, hükûmetin, etkilenen vatandaşları para cezası geri ödeme olasılığı hakkında bilgilendirmesi gerektiğini ve yapılan hatanın sorumlusunun devlet olduğunu söyledi.

Leipzig'deki Federal İdare Mahkemesi, Bavyera eyaleti tarafından Nisan 2020'de uygulanan katı sokağa çıkma kısıtlamalarının orantısız ve etkisiz olduğuna karar verdi. Bu kararın ardından haksız yere kesilen para cezalarının geri ödeneceği açıklanmıştı. Ancak yazılı gerekçelerin mevcut olmasından sonra geri ödeme süreci başlatıldı. Eyalet hükûmeti ise sokağa çıkma kısıtlamalarının 'doğru bir yol' olduğunu düşünüyor.

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN