Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

Korona aşısı mağduru 253 kişi tazminat hakkı kazandı

Korona aşılarının neden olduğu yan etkiler nedeniyle 253 kişi eyaletlerden tazminat aldı.

Almanya'da korona aşılarının neden olduğu ağır yan etkiler nedeniyle 253 kişinin tazminat başvurusu eyalet yönetimleri tarafından kabul edildi. Söz konusu tazminat başvurusu sayılarına eyaletlerin ilgili birimlerinde yapılan araştırmalarda ulaşıldı.

Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre, nüfus olarak en büyük eyaletlerden Bavyera'da 61 ve Ren-Vestfalya'da 38 tazminat dilekçesi onaylandı.

Bremen'de ise hiçbir tazminat talebi kabul edilmedi.

Şu ana kadar 3 bin 968 tazminat talebinin işlemde olduğu ve 1.808 tazminat dilekçesinin reddedildiği belirtildi. 

Korona aşısının ağır yan etkileri olarak, Veböz Sinus trombozu ve parmak ile bileklerde karıncalanmaya neden olan Guillan Barre sendromu gösteriliyor.

Az da olsa bazı durumlarda korona aşısının ölüme neden olduğu yetkililer tarafından kabul edildi. Aşının neden olduğu yan etkilerden muzdarip olanlara devletten bakım desteği verilip verilmeyeceğine eyaletler tarafından karar veriliyor.

Almanya Federal Sağlık Eğitim Merkezi, çok ciddi aşı komplikasyonlarında devlet desteğini onaylıyor. 

Söz konusu destekte sağlık durumuna kötülüğüne göre bir emekli maaşı verilmesi, tedavi masraflarının karşılanması ya da aşı nedeniyle ölenlerin yakınlarına destek verilmesi var. 

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN