Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

Korona Almanya’ya pahalıya patladı

Almanya'da, koronavirüs pandemisinin yaşandığı 2020-2022 yılları arasında, sağlık harcamaları yüzde 20 arttı ve 83,1 milyar avro ek harcama yapıldı.

Almanya'da koronavirüs pandemisi süresince sağlık sektöründe yapılan harcamaların istatistikleri yayımlandı. Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, 2020'nin başından 2022'nin sonuna kadar olan dönemde, sağlık harcamaları yüzde 20 oranında artış gösterdi ve toplamda 83,1 milyar avro ek harcama yapıldı. 2022 yılında ise bir önceki yıla nazaran harcamalar 22,6 milyar avro artarak toplamda 497,7 milyar avroya ulaştı. Bu durum, kişi başına düşen sağlık harcamalarının 5 bin 939 avroya çıktığını gösteriyor. Sağlık harcamalarının Almanya'nın Gayri Safi Yurt İçi Hasılası'na (GSYİH) oranı ise yüzde 12,8 olarak hesaplandı.

2022 yılında sağlık harcamaları içinde en büyük payı, yüzde 40,1 ile koronavirüs testleri aldı. Ücretsiz olarak sunulan testler ve sağlık kuruluşlarında yapılan testler için toplamda 14,5 milyar avro harcama yapıldı. Aşılamaya ayrılan bütçe ise 9,4 milyar avro oldu ve bu, koronavirüsle ilgili toplam sağlık harcamalarının yüzde 26'sını oluşturdu. 2020 Aralık ayında başlayan aşı kampanyası kapsamında, aşı merkezleri ve verilen aşı dozları için yapılan harcamalar bu oranda yer aldı.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN