Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ekim 2023 Perşembe

Korkutan anket: "Müslümanlar, yüksek güvenlik riski"

Almanya'da yapılan son kamuoyu araştırması, birçok Alman vatandaşının Müslüman ülkelerden gelen göçmenlerin Almanya için bir tehlike oluşturduğuna inandığını gösterdi.

Bild gazetesinin INSA araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen ankete göre, Almanların yüzde 71,1'i, Müslüman nüfusun yoğun olduğu ülkelerden gelen göçmenlerin Almanya için "yüksek bir güvenlik riski" oluşturduğuna inanıyor. Sadece yüzde 9'luk bir kesim ise Müslüman göçünün herhangi bir tehdit oluşturmadığını düşünüyor.

Sadece Yeşiller partisi seçmenlerinin çoğunluğu, Müslüman ülkelerden gelen göçmenlerin Almanya için 'yüksek bir güvenlik riski' teşkil etmediğini düşünüyor. Diğer tüm parti seçmenlerinde ise çoğunluk, bu göçmenlerin yüksek bir risk oluşturduğu görüşünde.

Ankete göre, Almanların yüzde 58'i, ülkedeki Müslümanlar arasında 'İsrail'e karşı terörü destekleyen' birçok kişi olduğuna inanıyor. Bu görüşe katılmayanların oranı ise sadece yüzde 18. Katılımcıların yüzde 63'ü ise 'Hamas'ın İsrail'e yönelik terör saldırılarını destekleyen kişilerin cezalandırılması' gerektiğini düşünüyor.

FDP'den 'Merkel dönemi' hatırlatması

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, ankete dikkat çekerek, Müslümanlara karşı genel bir şüphenin olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti. Merkel dönemindeki göç politikasındaki hataların tekrarlanmaması gerektiğini belirterek, "Demokratik değerlerimize karşı çıkan göçmenler toplumumuzun bir parçası olamaz ve Almanya'yı terk etmek zorunda" dedi.

Spahn: Saflığın sonuçlarını sokaklarımızda görüyoruz

CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn ise, kontrolsüz göçün toplumsal sonuçları ve güvenlik riskleri konusunda uyarılarda bulunan herkesin eleştirildiğini söyleyerek, Kontrolsüz göçün toplumsal sonuçları ve güvenlik riskleri konusunda uyarıda bulunan herkes, uzun süre karalandı. Bugün bu saflığın sonuçlarını sokaklarımızda görüyoruz. Sorunları çözmek istiyorsanız gerçeklere gözlerinizi kapatamazsınız" dedi.

Geri Dön 19 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN