Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Köpek vergisinden rekor gelir

Almanya'da belediyeler, geçen yıl köpek sahiplerinden, bir önceki yıla nazaran yüzde 3,3'lük artışla 414 milyon avro vergi topladı.

Köpek vergisindeki artış son 10 yılda büyük bir yükselişi gösteriyor. 2012'de belediyeler 288 milyon avro köpek vergisi almıştı, bu rakam son yıllarda hızla arttı. Destatis'te yer alan açıklamaya göre; korona salgını sırasında daha fazla insanın köpek sahibi olması, bu artışın arkasındaki ana neden olarak öne çıkıyor.

Birçok belediyede köpek sahiplerinin ödediği vergi, sahip oldukları köpeklerin sayısı ve ırkına bağlı olarak değişebiliyor. Yüksek vergi gelirleri, köpek sayısının arttığı anlamına gelmiyor.

Köpek ve kedi maması fiyatlarının artışı da belirgin. 2022'de bu mamaların fiyatları ortalama yüzde 11,8 arttı.

Köpek vergisi miktarı ve yapısı, her belediye tarafından farklı şekilde belirleniyor. Bu vergi yıllık olarak ödeniyor ve ödemeyen veya vergi beyannamesi vermeyen köpek sahipleri cezalandırılabilir.

Almanya'da geçen yıl enflasyon yüzde 6,9 olarak kaydedildi ve evcil hayvan sahipleri, köpek ve kedi mamaları ile veteriner hizmetleri için daha fazla ödeme yapmak zorunda kaldı. Köpek ve kedi maması fiyatları özellikle yüzde 15,9 arttı, veteriner hizmetleri ise yüzde 27,2 artış gösterdi.

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN