Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Kasım 2022 Cuma

Konut yardımları gecikecek

SPD’li İmar Bakanı Klara Geywitz, 600 binden 2 milyon haneye çıkarılacak konut yardımlarının ödenmesinin gecikeceğini söyledi.

BILD’e konuşan Bakan Geywitz, “Büyük bir dosya dağıyla karşı karşıyayız” dedi. CDU ise reformu ‘iyi niyetli ancak kötü hazırlanmış’ olarak değerlendirdi.

Konut yardımı alacak dairelerde çalışanlara gelecek ek yüke dikkat çeken Geywitz şöyle dedi:

İşlem süresi daha da uzayacak. 1 Ocak'a kadar alınan yeni başvuruların  ancak Mart ayında karara bağlanabilecek. Elbette çatırtılar olacak, başka yolu yok.

Bakan konut yardımının ocak ve şubat ayları içinde geriye dönük ödeneceğini de sözlerine ekledi.

CDU İmar Uzmanı Jan-Marco Luczak ise bunun yeni yılda konut yardımına bel bağlayan birçok insan için ‘acı bir hayal kırıklığı’ olduğunu ifade etti. Luczak öyle dedi:

Normalde zaten ortalama işlem süresi 6 ay, bazı belediyelerde 1 yılı bile buluyor. Konut yardımı alanların sayısını 600 binden 2 milyona çıkarırsanız, yani 3 kat arttırsanız bekleme süresinin 3 ay olmaması oldukça açık. Süre kesinlikle, çok ama çok daha uzun sürecek.

Alman Şehirler Birliği de geçtiğimiz günlerde "konut yardımı sisteminin" çökmesi konusunda uyarıda bulunmuştu. Uzmanlar, sisteme aşırı yüklenme olması halinde yeni yılın başında konut yardımının artık hiç ödenemez hale gelmesinden endişeli.

Geri Dön 18 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN