Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Ocak 2023 Cuma

Konut krizinden en çok göçmen kökenli aileler etkileniyor

Almanya'da büyükşehirlerde barınma sorunu yaşayan ailelerin yüzde 20'si göçmen kökenli. 

Almanya'da 100 binin üzerinde nüfusu olan büyükşehirlerde ailelerin yüzde 6,5'i hanedeki kişi sayısından az odalı evlerde yaşıyor. 

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW)'nün araştırmasına göre barınma sorunu yaşayan her 5 aileden 1'i göçmen kökenli. Barınma sorununa örnek olarak, dört kişilik bir ailenin iki ya da üç odalı bir evde yaşaması gösteriliyor. Söz konusu dairelerin bir çoğunda oturma odası aynı zamanda yatak odası olarak kullanılıyor. 

Yaş ortalaması ve gelir seviyesi yüksek olan hanelerin yüzde 6,2'si ise ihtiyacından daha geniş konutlarda yaşıyor.

Araştırmayı yürüten Alman Ekonomi Enstitüsü Uzmanı Michael Voigtländer, FAZ'e yaptığı açıklamada büyükşehirlerdeki konut sıkıntısıyla ilgili önerilerde bulundu.

Voigtländer, “Konut şirketleri, ihtiyacından büyük alanlarda yaşayan emeklilere daha küçük ve cazip konut imkanları sunabilir, taşınmanın maliyetleri ve organizasyonunu üstlenebilir” ifadelerini kullandı. 

Caritas'ın araştırmalarına göre, sosyal konut açığı yakın zamanda 700 bini aşacak. 

 

Geri Dön 27 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN