Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Aralık 2023 Salı

Konut krizi: Sosyo-politik skandal

Almanya'da bir türlü çözülemeyen konut krizine karşı kiracılar birliği ve sendikalardan tepki geldi. Sendikalar, yaşanan krizi 'sosyo-politik skandal' olarak nitelendirdi.

Alman Kiracılar Birliği ve Alman Sendikalar Birliği (DGB), federal hükûmetin konut politikasını eleştirdi. İki örgütten yapılan açıklamada, çoğu sosyal konutlarda olmak üzere 700 binden fazla uygun fiyatlı kiralık konut eksikliği bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, koalisyon anlaşmasında planlanan önlemlerin, konut krizinin kötüleşmesini önlemek için yeterli olmadığına ve konut piyasasındaki durumun son 2 yılda ciddi biçimde kötüleştiğine dikkat çekildi.

2022 yılında ülke genelinde kiralar ortalama yüzde 4 arttı. Bununla birlikte, federal hükûmet, '100 bini kamu tarafından finanse edilen, yılda 400 bin yeni konut inşa etme' hedefine son 2 yılda yaklaşamadı.

DGB Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Körzell, konut piyasasındaki durumu 'sosyo-politik skandal' olarak nitelendirdi ve federal hükûmeti, 'durumun öneminin farkına varmamakla' suçladı.

Geri Dön 12 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN