Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Konut fiyatlarında rekor düşüş

Almanya'da konut fiyatları, 2023 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 oranında düşerek, 2000 yılından bu yana görülen en büyük gerilemeyi yaşadı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), 2023 ikinci çeyrek konut fiyatları verilerini açıkladı. Buna göre, Almanya genelinde konut fiyatları nisan-haziran döneminde 2022'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 9,9 oranında düştü. Bu, 2000 yılından bu yana kaydedilen en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti.

Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart ve Düsseldorf gibi büyük şehirlerde daire fiyatları yüzde 9,8 oranında gerilerken, bahçeli ev fiyatları yüzde 12,6 oranında düştü.

Bununla birlikte, Avrupa Merkez Bankası (ECB), yüksek enflasyonla mücadele etmek amacıyla artan faiz oranlarını benimsemekte. Bu durum, inşaat ve diğer sektörlerdeki yatırım maliyetlerini artırarak ekonomik büyümeyi yavaşlatıyor. Almanya'da inşaat maliyetlerinin ve faiz oranlarının artmasının bir sonucu olarak, 2023'ün ilk yarısında apartman inşaat izinlerinde yüzde 27'lik bir düşüş yaşandı.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN