Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ekim 2023 Cuma

Kömür santrallerine onay

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı, kış aylarında enerji sıkıntısı yaşanması hâlinde kömür santrallerini Ekim 2023'ten Mart 2024 sonuna kadar devreye sokma yetkisi aldı.

Alman hükûmeti, Rusya-Ukrayna savaşı ve doğal gaz sevkiyatının neredeyse durmasının ardından geçen kış 1,9 gigavat gücündeki yedek linyit santrallerini tekrar elektrik üretimine dahil etmişti. Ancak linyit santralleri doğal gaz santrallerine göre daha fazla karbon salımına neden oluyor. Bu kış üretilecek artan karbondioksitin nasıl dengeleyeceği ise gelecek yılın yazına kadar belirlenecek.

Öte yandan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi, üye ülkeler ile Avrupa Parlamentosu (AP) arasında ozon tabakasını incelten ve küresel ısınmaya neden olan maddelerin azaltılmasına yönelik düzenleme müzakerelerinde anlaşma sağladı. Bu çerçevede, hidroflorokarbonların tüketimi 2050 yılına kadar tamamen sona erecek.

Hidroflorokarbon üretimi için tahsis edilen haklar 2036'dan itibaren aşamalı olarak azaltılacak ve hem üretim hem de tüketim kontrollü bir şekilde azaltılacak. Sadece yarı iletkenler bu düzenlemeden muaf tutulacak. Buna ek olarak, hidroflorokarbon içeren ürünlerin satışı aşamalı olarak sona erecek ve bu kapsamda bazı ürünlerin piyasaya sürülmesi yasaklanacak. Bu düzenleme şu aşamadan sonra AP ve üye ülkeler tarafından onaylandığında yürürlüğe girecek.

Geri Dön 06 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN