Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Kolezyum'a zarar vermek Alman öğrenciye pahalıya patlayabilir

İtalya'da Kolezyum'un duvarına zarar verirken yakalanan Alman öğrenci 15 bin avro para ve 5 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Kolezyum'a zarar vermek Alman öğrenciye pahalıya patlayabilir

İtalya'nın başkenti Roma'nın ünlü tarihi yapılarından Kolezyum, birkaç haftada üçüncü kez tahrip edildi. İtalyan Jandarması (Carabinieri) tarafından yapılan açıklamaya göre, dün, bir Alman öğrenci ve öğretmeni Kolezyum'un zemin katındaki duvara zarar verirken yakalandı. Geçtiğimiz cuma günü de İsviçreli bir öğrenci, ailesiyle birlikte ziyaret ettiği Kolezyum'da duvara ismini kazırken bir turist rehberi tarafından fark edildi ve olay kaydedildi.

Sosyal medyaya düşen videolar, Kolezyum'un zarar görmesine tepki gösteren birçok kişi tarafından paylaşıldı. İki turistin de Kolezyum'a zarar vermekten dolayı 15 bin avro para cezası ve 5 yıla kadar hapis cezası riskiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.

Bu son olay, 23 Haziran'da İngiltere'de yaşayan bir Bulgar asıllı kişinin Kolezyum'a zarar vermesinden kısa bir süre sonra meydana geldi. İsmi Ivan olan bu kişi, duvara "Ivan + Hayler 23/6/23" yazarak zarar vermiş ve olayın sosyal medyada yayılması üzerine Roma Belediyesine özür mektubu göndermişti.

Kolezyum, asıl adı "Flavian Amfiteatr" olan yaklaşık 2 bin yıllık bir tarihi yapıdır. Bu son olaylar, tarihi ve kültürel mirasa verilen zararın önemini bir kez daha vurgulamaktadır.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN