Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Koalisyonda temel çocuk yardımı tartışmasında fikir ayrılığı

Almanya'da hükûmet dün Meseberg’deki görüşmelerine başladı. Bu görüşmelerde Aile Bakanı Lisa Paus’un gündeme getirdiği temel çocuk yardımı projesinin de masaya yatırılması bekleniyor. 

Koalisyonda temel çocuk yardımı tartışmasında fikir ayrılığı

Federal Hükûmet bugün Brandenburg'da gerçekleştirilecek iki günlük kapalı oturuma başlıyor. Koalisyonda özellikle 2024 bütçesine dair anlaşma sağlanamadığı biliniyor. Görüşmede ele alınacak konulardan biri de temel çocuk yardımı projesi. Aile Bakanı Lisa Paus (Yeşiller) bu proje ile çocuk yardımı, okul gezileri ve boş zaman etkinlikleri için verilen mali yardımları bir araya getirerek süreci dijitalleştirmeyi, böylelikle bu yardımları daha ulaşılabilir hale getirmeyi hedefliyor. 2025 yılında yürürlüğe girmesi hedeflenen proje için Paus, on iki milyar avroluk bir maliyet öngörüyor.

"Temel çocuk yardımı hükûmetin en önemli sosyal politika projesi"

Paus temel çocuk yardımının hükûmetin en önemli sosyal politika projesi olduğunun ve koalisyon sözleşmesinde de yazılı olduğunun altını çizdi. Maliye bakanı Christian Lindner (FDP) ise projenin Paus’un öngördüğü kadar maliyetli olmayacağını tek haneli milyarlarla da projenin hayata geçirilebileceğini söyledi. Yardımlar için dijital bir prosedürü desteklediğinin altını çizen Lindner, bu yardımların çocuklara ulaşması konusunda endişesi olduğuna değindi. Lindner yardımların zaman zaman ebeveynler tarafından kullanıldığını vurguladı. 

Yeşiller ve SPD destekliyor

Yeşiller ve SPD’den özellikle destek gören projeyi  Alman Çocuk Koruma Birliği (Deutscher Kinderschutzbund) de destekliyor. Tagesschau’nun haberine göre Birlik toplantı öncesinde çocuk yoksulluğunun önemli bir konu olduğunu söyledi ve projenin yürürlüğe girmesi konusunda acele edilmesi gerektiğine yönelik çağrıda bulundu. 

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN