Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Koalisyonda nükleer çatlak

FDP ile Yeşiller arasında nükleer enerji konusunda açık bir fikir ayrılığı yaşanıyor. FDP iki nükleer santralin yeterli olmadığını savunuyor. Yeşiller ise bu konuda mesafeli.

Enerji Bakanı Robert Habeck, Almanya’da kalan 3 nükleer santralden ikisinin Nisan 2023’ün ortasına kadar acil durum rezervi olarak tutulmasını planlıyor. Maliye Bakanı Christian Lindner ise iki nükleer santralin yeterli olmadığını, Aşağı Saksonya’daki Emsland santraliyle birlikte üç santralin en az 2024’e kadar faaliyette olması gerektiğini düşünüyor. Yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Ekonomi Bakanı Habeck’in nükleer enerjiyle ilgili yasa taslağı geçtiğimiz pazartesi kabineden geçemedi. Mevcut yasalara göre Almanya’daki nükleer santrallerin en geç bu yılın sonunda kapatılması gerekiyor. 

Bakanlık çevreleri siyasi anlaşmazlıkların kabineye de yansıdığını, Yeşillerin liberallerin baskısı altında olduğunu konuşuyor. FDP’nin parti politikalarında sertleşmeye gitmesi artarda kaybedilen yerel seçimlere bağlanıyor. Siyasi çevrelerden yapılan yorumlara göre, Lindner partisinin liberal politikalarını ön plana çıkararak oy oranlarını yeniden artırmayı planlıyor.

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN