Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Koalisyonda gerilim artıyor

Koalisyon Komisyonu görüşmeleri öncesinde SPD, Yeşiller ve FDP arasında otobanların genişletilmesinden, yenilenebilir enerjiye geçilmesine, temel çocuk güvenliğine ve 2024 bütçesine kadar çok sayıda konuda anlaşmazlık sürüyor.

Koalisyonda gerilim artıyor

Pazar günü yapılacak Koalisyon Komisyonu görüşmeleri öncesinde gerilim arttı. Koalisyon ortaklarından çıkan farklı sesler karmaşaya neden oldu.

Habeck Scholz’dan güvence istedi

Ekonomi Bakanı Habeck, ARD’ye verdiği demeçte, koalisyon ortakları SPD ve FDP’yi ülkenin gelişmesine engel olmakla suçladı. Yeşiller Partili Bakan, koalisyon anlaşmasındaki kararlara atıfta bulunarak, Başbakan Scholz’dan güvence istedi. Özellikle benzin ve dizelle çalışan yeni araçların 2035 yılı itibariyle trafiğe çıkmalarına izin verilmemesinde direneceğiz mesajı verdi.

Diğer yandan liberaller, otobanların genişletilmesi ve borç frenine geri dönülmesi gerektiğini savunuyor. FDP Grup Başkanı Christian Dürr, Habeck’in bütçe taleplerinin karşılanamayacağı kanaatinde. 

“Tartışmak değil çözüm üretmek”

SPD lideri Lars Klingbeil ise Ard yayınında sağduyu çağrısı yaptı, “Ülkeyi ileriye taşımak için ihtiyacımız olan şey tartışmak değil, çözüm üretmek” dedi. Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang da, “Koalisyonda düğümleri açma zamanı geldi” yorumunda bulundu. 

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN