Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2022 Salı

Koalisyonda doğalgaz çatlağı

Koalisyon partileri arasında doğalgaz vergisi konusunda fikir ayrılıkları yaşanıyor.

Doğalgaz ek vergilerine olan destek koalisyon içinde de azalıyor. SPD lideri Lars Klingbeil, geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasında “Milyonlarca doğalgaz abonesinden ek bir vergi alınmalı mı şüpheliyim” diye konuşmuştu. Benzer bir değerlendirme partinin Başkan Yardımcısı Saskia Esken’den geldi. ARD yayınına katılan Esken, “Bu hafta doğalgaz vergisinde bir sona yaklaşacağımıza inanıyorum. Hükümet, pandemi dönemindenki gibi bazı şeyleri finanse etmek zorunda. Borç frenini askıya almak için bütün koşullar mevcut" dedi.

Maliye Bakanı Christian Lindner ise katıldığı ARD yayınında, “Doğalgaz vergileri, fiyatları daha da artırıyor. Piyasaları aşağı çekmek için doğalgazda fiyat frenine ve tavan fiyat getirilmesine ihtiyacımız var. Bu çok daha hızlı bir ekonomik yardım olur. Ancak enerji fiyatlarına tavan fiyat getirilmesi borç freninden feragat etmek için bir istisna olamaz” şeklinde konuştu. 

Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang da vergilerin kaldırılmasında Maliye Bakanı Lindner’i hedef gösterdi. “Maliye Bakanlığı, enerji tedarik şirketlerinin finansman krizini çözebilirse bu vergiler kaldırılabilir. Enerji tedarik şirketlerini istikrara kavuşturmanın yolu federal bütçeden geçiyor” diye konuştu. 

FDP Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, Rheinische Post’a, “Doğalgaz piyasalarındaki fiyatları, enerji arzının genişletilmesiyle frenleyebiliriz. Ayrıca nükleer santrallerin çalışma süreleri de uzatılmalı” dedi.

Gelir vergisi çağrısı

Federal Meclis Başkanı SPD’li Barbel Bas da, “Yüksek gelir gruplarından daha fazla vergi alınsın” çağrısında bulundu. Bas, FAZ’e verdiği demeçte “Borç freni askıya alınırsa, bugünün borçları gelecek nesillerin sırtına yüklenecek. Bunu doğru bulmuyorum. Yüksek gelirlilerden daha ağır vergiler alırsak sorunu çözebiliriz” diye konuştu. 

Ekonomi Bakanı Habeck ise Funke Medya’ya verdiği demeçte, “Şirketlerin ve vatandaşların acil bir ekonomik desteğe ihtiyaçları var. Doğalgaz fiyatlarının düşürülmesi gerekiyor. Devletin bütün ekonomik gücünü bu krizi aşmak ve toplumsal birlikteliğimizi sürdürmek için kullanmak zorundayız” diye konuştu. 

Geri Dön 27 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN