Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Koalisyon uzlaşmadan yana

Almanya’da Bürgergeld Eyaletler Meclisi’nde reddedildi. Koalisyondaki FDP, hükûmet ile muhalefet arasında uzlaşma sağlanmasından yana. SPD ise Uzlaşma Komisyonu’na güvendiklerini duyurdu.

FDP Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, Funke medyaya verdiği demeçte yaptırımlar konusunda uzlaşmaya açık olduklarını söyledi. Dürr şöyle konuştu:

Yaptırımların kaldırılmasıyla ilgili düzenlemenin iptaline açığız. Birlik partilerinin sembol bir adıma ihtiyacı varsa bunu atacağız. Muhalefet, yaptırımsız ilk 6 aylık dönemi bir masal gibi anlatıyor. Ancak hükümet, ilk 6 aylık süreçte yaptırımları kaldırarak bürokrasiyi azaltmayı hedefliyordu.

Bununla birlikte Birlik partilerinin Hartz IV standart oranlarının yükseltilmesiyle ilgili talebine karşı çıkan FDP’li Dürr, “Sadece standart oranları yükselterek insanları çalışmaya teşvik edemeyiz” dedi. 

SPD: Uzlaşma Komisyonu’na güveniyoruz

SPD'li Katja Mast, Deutschlandfunk'a verdiği demeçte, Uzlaşma Komisyonu’nun muhtemelen hafta sonunda kurulacağını söyledi ve komisyonun uzlaşı sağlayacağına güvendiklerini belirtti. 

Birlik (CDU/CSU) partilerinin iddia ettiği gibi vatandaşık parasının koşulsuz bir temel gelir olmadığını vurgulayan Mast, “Aksine, düzenleme uzun zamandır en büyük işgücü piyasası reformu” dedi. Yasanın insanların çalışma motivasyonunu azaltacağı eleştirilerini reddeden SPD’li siyasetçi, yasanın amacı, insanları kalıcı istihdama sokmak olduğunu savundu.

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN