Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Aralık 2023 Salı

Klingbeil: Enerji krizini yara almadan atlattık

Almanya, AB ülkeleri arasında enerjiye en çok ödeme yapan ülkelerden biri olmasına rağmen SPD lideri Klingbeil "Enerji krizini yara almadan atlattık" dedi.

Avrupa İstatistik Dairesi'nin (Eurostat) verilerine göre, 2023'ün ilk yarısında konutlarda 100 kilovatsaat elektrik için ödenen ortalama ücret 28,9 avroya, her 100 kilovatsaat doğal gaza ödenen tutar ise yaklaşık 12 avroya yükselerek rekor kırdı.

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler içerisinde elektrik için en fazla ödeme yapan ülke Hollanda oldu. Hollanda'da hane halkı 100 kilovatsaat elektrik tüketimi için 48 avro ödeme yaptı. Hollanda'yı 44 avroyla Belçika ve 41 avroyla Almanya izledi. AB ortalaması ise 29 avro oldu.

En ucuz elektrik Bulgaristan'da satıldı. Bulgaristan'da 100 kilovatsaat elektriğe yalnızca 11 avro ödenirken, onları 12 avroyla Macaristan izledi.

AB üyesi ülkeler içerisinde doğal gaz için en fazla ödeme yapan ülke 25 avro ile Hollanda oldu. Hollanda'yı 22 avro ile İsveç, 12 avro ile Almanya izledi. AB ortalaması ise 12 avro oldu. En ucuz doğal gaz satılan ülkeler ise Hırvatistan (4 avro) ve Macaristan (3 avro) oldu.

SPD lideri: Başarılı bir politikaya imza attık

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Başkanı Lars Klingbeil, "Enerji krizini yara almadan atlattık. Hem halkımıza hem de işletmelere enerji yardımı yaptık. Pandemi döneminde işyerlerini kapatan işletmelere katkılarda bulunduk. Asgari saat ücretini 12 avroya yükselttik. Hartz IV olarak bilinen sosyal yardım yerine Yurttaş Parası uygulamasının önünü açtık" diyerek SPD'nin koalisyon hükûmetinin başarılı bir politikaya imza attığını savundu.

Geri Dön 12 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN