Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Klimageld'in ne zaman ödeneceği belli değil

Almanya'da trafik ışığı koalisyonu partileri arasında anlaşmaya varılan İklim Parası (Klimageld) ödemelerinin ne zaman ve nasıl yapılacağı konusu hâlâ netleşmedi.

Tüketicileri artan enerji fiyatlarına karşı rahatlatmayı amaçlayan bu iklim parası, koalisyon ortakları arasında hâlâ tartışılan bir konu olarak duruyor.

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, Funke Medya'ya yaptığı açıklamada, ödemelerin gelecek yılın sonundan itibaren her bireye doğrudan banka hesaplarına (Pro-Kopft-Auszahlung) vergi kimlik numaraları (Steuer-Id Nr) üzerinden yapılacağını belirtti.

Yeşiller Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Andreas Audretsch ise, "Sosyal dengelemeyi sağlamak için bir ödeme mekanizmasına ihtiyacımız var. Ancak 2024'ün sonuna kadar uzun bir süre var" dedi.

Audretsch, Bakan Lindner'in daha önce yaptığı açıklamada, böyle bir ödeme sisteminin geliştirilmesinin en az 1,5 yıl sürebileceğini belirttiği kabine toplantısına atıfta bulunarak, "Evet, bu teknik olarak karmaşık bir süreç. Maliye Bakanı'nın bu konuya öncelik vermesi çok önemli" ifadelerini kullandı.

FDP İklim Uzmanı Lukas Köhler, N-tv'ye verdiği demeçte, "Almanya dijitalleşme konusunda öncü bir ülke değil. İklim parasının ödenmesi karmaşık bir idari süreç. Bu tür bir uygulama Almanya'da daha önce yapılmadı. Maliye Bakanlığı, teknik açıdan mümkün olan çözümü titizlikle inceliyor" şeklinde konuştu.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN