Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ekim 2022 Cumartesi

Kış saati hasta ediyor

Cumartesiyi pazara bağlayan gece Avrupa’da kış saati uygulamasına geçilecek. Yapılan araştırmaya göre kış saati uygulaması nedeniyle her 3 kişiden biri sağlık sorunları yaşıyor.

Avrupa ülkelerinde bu gece saat 03.00’da yaz saati uygulaması sona eriyor. Saatler bir saat geri alınacak. Bununla birlikte Alman sağlık sigortası şirketi DAK tarafından yapılan bir ankete göre, Almanya'da neredeyse her üç kişiden biri, saatler değiştikten sonra fiziksel ya da psikolojik problemler yaşıyor. 

Saat değişimi kadınları erkeklerden daha olumsuz etkiliyor. Her beş kadından ikisi bundan olumsuz etkilenirken, her dört erkekten biri olumsuz etkileniyor. Kış saati uygulamasına geçilmesiyle birlikte her beş kişiden biri işine geç kalıyor.

Kış saati uygulamasının amacı gün ışığından daha fazla yararlanarak enerji tasarrufu etmek. Ne var ki bu uygulama tartışmalı. Bazıları uygulamanın tasarrufa etkisi olmadığını düşünüyor ve kaldırılmasını talep ediyor.

Geri Dön 29 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN